logo
WOLFCOMMENT_
LOGIN
#POLITYKA #POLSKA #DEMOKRACJA #BEZPOŚREDNIOŚĆ

Referendum, czyli absurd frekwencji oraz wola narodu... jak jest po naszej stronie

❤️ 1 polubień

Piszę to po referendum w Krakowie, które zdecydowało o zdjęciu prezydenta Aleksandra Miszalskiego z tej funkcji. Oczywiście pojawili się jego zwolennicy oraz pisanie o tym, jak to ✨prawica przejmuje Kraków✨ XD. Prawda jest tylko jedna. Sami sobie ten los zgotowali. A ludzie (mimo że było ich prawie 30%) stwierdzili, że nie chcą być od tyłu bez wazeliny jebani przez polityków i poszli na referendum zagłosować tak, jak chcieli. Płacz musiał być, bo przecież po co znać to, co myślą obywatele.

Absurdy frekwencji


Z tym, z czym mogę się zgodzić w argumentacji, to jest frekwencja. To jest absurd! Frekwencja powinna być... obniżona do absolutnego 0%. Dlaczego? Bo liczy się głos wszystkich ludzi. Tym bardziej tych, którzy wzięli udział w referendum. Jak ciebie nie ma = nie obchodzi ciebie to, kto jest na stołku. A jeśli ciebie to nie interesuje, to po co iść na wybory? Też wtedy nie ma to sensu. Jeśli natomiast ciebie to interesuje, to idziesz w niedzielę na referendum, bierzesz kartkę, zaznaczasz, czy jesteś za tym, czy przeciw, wkładasz do urny i problem rozwiązany. Nie polecałbym zostawać w domu, no chyba że chcesz być jebany przez polityków. To nie ma problemu.

Politycy BARDZO nie lubią referendów, jak nie są na ich korzyść


Pamiętacie może referendum z 2023 roku? Nie twierdzę, że ono było dobrze napisane, bo nie było, ale zawsze coś znaczyło, patrząc, jak głosowali w nim ludzie. Obecna władza BARDZO tego nie lubi, bo jest to sprzeczne z ich interesami (pamiętacie chyba legendarne słowa Donalda Tuska: „uroczyście unieważniam referendum”). Chłop perfidnie napluł na prawie 41% obywateli, którzy oddali głos. Pokazał, że kompletnie ma WYJEBANE na to, co sądzą ludzie. Ważne, że wybory wygrane z koalicją. Można zwijać manatki i rozwalać pieniądze (podobnie jak poprzednia władza).

Jeśli macie okazję uczestniczyć w referendum, TO IDŹCIE


Pamiętajcie, jeśli macie możliwość wzięcia udziału w referendum (co nadal u nas jest rzadkie i bardzo mi z tego powodu źle), to bierzcie w tym udział, bo tylko wtedy pokażecie swój głos. Jest to element demokracji bezpośredniej, gdzie to TY decydujesz o dalszym losie czy to prezydentury-idioty w twojej gminie, czy całego państwa. W ten sposób tylko ZARZĄDASZ uszanowaniem twojego głosu, bo wybory mają 1 zasadniczą wadę. Po ustaleniu co i jak ciężko jest to odkręcić. Dla Krakowa się udało i szacun dla nich. Teraz czas na to, aby demokracja bezpośrednia rozwinęła skrzydła, o ile jeszcze nie jest za późno.

Głosy watachy

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze i lajki.